Obsah

Stretnutie - riešenie "Podskalky"

Typ: ostatné
Stretnutie - riešenie "Podskalky"

V piatok 13.7.2018 sa uskutočnilo stretnutie na "Podskalke"- jedinej prístupovej ceste do obce, kde je vyhlásený havarijný stav od roku 1998 s p. poslancom NRSR a podpredsedom VÚC Igorom Janckulíkom a p. Ing. Pavlom Liškom - generálnym riaditeľom SC ŽSK, za účelom posúdenia a riešenia danej situácie pre občanov Oravskej Vrchoviny /obce Bziny, Medzibrodie, Pucov, Pokryváč/. Na základe viacerých stretnutí ktoré prebiehali počas celých dvadsať rokov od vyhlásenia havarijnej situácie, sa predbežne dohodlo, že by sa mal urobiť geologický prieskum a zistenie skutkového stavu posuvu skaly nad železničným priecestím a pod mostom.

Veríme, že ľady sa pohli a už sa nebudeme stretávať naprázdno, ale za konkrétnym účelom, ktorý pomôže naším občanom z menovaných obcí.

Chcem poďakovať uvedeným pánom a všetkým zainteresovaným, za ich snahu, ktorú vykonávajú v prospech bezpečnosti nielen pre naších občanov ale aj pre návštevníkov našeho krásneho kraja.

Veríme, že prieskum bude zadaný čo najskôr a na jeho základe sa začne s prípravou projektovej dokumentácie, ktorá vyrieši 20 rokov trvajúci problém.

 

PhDr. Ján Beňuš starosta obce Bziny

 


Vytvorené: 19. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 19. 7. 2018 12:05
Autor: Správce Webu