Obsah

Šachový turnaj

Typ: ostatné
Šachový turnajDňa 6. 1. 2019 sa v našej obci uskutočnil Memoriál Floriána Kozáka v šachu. Bol to už 10. ročník.

Sviatok Troch kráľov už tradične patrí v Bzinách šachistom. Tentoraz pripadol na nedeľu 6. januára 2019 kedy sa v kultúrnom dome konal už X. ročník memoriálu Floriána Kozáka šachistov, ktorý otvorila za účasti 19 hráčov starostka obce PhDr. M. Mokošová.

Turnaj bol rozdelený do dvoch kategórií. V prvej sa stretli skúsení hráči z nášho šachového klubu, ktorí pravidelne nastupujú a reprezentujú našu obec v náročných ligových zápasoch a v druhej kategórii nastúpili neregistrovaní šachoví nadšenci zo Bzín.

Jednotlivé zápasy odohrali hráči formou každý s každým a kto získal do tabuľky najviac bodov, stal sa celkovým víťazom a šampiónom obce Bziny pre rok 2019. Skúsení ligoví šachisti hrali na čas, druhá kategória na dohratie zápasu (na „mat“ resp. "pat), čiže bez času.

Výsledky 1. Kategória (Ligisti): 1. R. Hrnčiar, 2. Ľ. Molnár, 3. J. Pecho

Výsledky 2. Kategória: 1 - 2. L. Konfala a V. Huba, 3. R. Pecháček

Medzi hráčmi panovala zdravá rivalita, ale atmosféra bola priateľská, o čo išlo predovšetkým. Pre šachistov bolo pripravená malé občerstvenie. 

Turnaj sa mohol uskutočniť vďaka obci Bziny a obecnému zastupiteľstvu obce Bziny v spolupráci s OŠK Bziny – šachový klub.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, usporiadateľom a tešíme sa na nasledujúci ročník.

http://www.sachdk.sk/10-rocnik-memorialu-floriana-kozaka/


Vytvorené: 1. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 11. 1. 2019 07:40
Autor: Správce Webu